Wnętrza urządzone w stylu afrykańskim są bardzo modne już od wielu lat. W ten sposób możemy umeblować nie tylko salon, ale też i kuchnię.
Charakterystycznymi kolorami dla stylu afrykańskiego są wszelkiego rodzaju beże, brązy, a także czerń, biel, błękit czy złoto. Bardzo popularne są też motywy zwierzęce na tkaninach, ozdobach czy przedmiotach codziennego użytku. Tutaj jednak nie możemy przesadzić z ich ilością.
Na ścianach wnętrza w stylu afrykańskim dobrze będzie wyglądała biel lub jasny beż. Taki kolor stanie się doskonałym tłem dla ciemnych, drewnianych mebli. Jeżeli nie lubimy ścian o jasnych barwach, zdecydujmy się na brązową farbę, która w takim wnętrzu sprawdzi się równie dobrze.
Przyjrzyjmy się teraz bliżej meblom wykorzystywanym do takich aranżacji. Możemy zdecydować się na dość prosty, prostokątny stół, podobny do tego widocznego na pierwszym zdjęciu. W tej aranżacji krzesła zastąpiono stołkami, które dobrze komponują się ze stołem i resztą wnętrza. Na fotografii możemy zobaczyć też inne meble. Niektóre z nich nawiązują do nowoczesnego stylu, ale bardzo zgrabnie współgrają z afrykańskim wnętrzem. Z Afryką kojarzą się wiszące na ścianie ozdoby, brązowa misa na stole czy też lampy. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób, które nie przepadają wszystkimi motywami rodem z Afryki, a jednocześnie chcą swojej kuchni nadać niepowtarzalny klimat czerpiący z tego stylu.
Zupełnie inaczej przedstawia się drugie zaprezentowane wnętrze. Tutaj nie poprzestano na afrykańskich akcentach. Ciemny okrągły stół oraz krzesła posiadają białe wzory, przypominające te znane nam z Czarnego Lądu. Abstrakcyjna geometria, połączenie kół, pasów, zygzaków czy rombów – to bardzo charakterystyczne motywy, którymi afrykańscy rzemieślnicy zdobili przedmioty codziennego użytku. Na półkach i stolikach (jest ich więcej, bo połączono tutaj kuchnię, jadalnię i salon) widzimy wiele naczyń przypominających te pochodzące z Afryki. Czarno-białe pasiaste obicie widocznego na pierwszym planie fotela kojarzy nam się z zebrą, a poduszki i ozdoby z afrykańską sztuką. Takie rozwiązanie sprawdzi się jedynie w dużych kuchniach lub, tych, które połączone są z salonem. W małych pomieszczeniach urządzonych w ten sposób mielibyśmy uczucie przesytu i natłoku wszystkich afrykańskich motywów.
Niezależnie od tego, czy wnętrzu naszej kuchni bliżej do pierwszej czy też drugiej aranżacji, warto skupić się na detalach. Jednym z nich będzie na pewno figurka nawiązująca w swym wyglądzie do afrykańskiej sztuki ludowej. Rzeźby takie są dostępne w wielu sklepach. Innym pomysłem jest zakup rzeźbionej maski, którą można umieścić na jednej ze ścian. W dzisiejszych czasach na szczęście nie trzeba wcale mieć za sobą podróży do Afryki, by urządzić w takim stylu swoją kuchnię.